Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka vs Kuweta

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Trufla
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lipca 2018, 20:14
Kontaktowanie:

Świnka vs Kuweta

Postautor: Trufla » 29 lipca 2018, 20:30

Cześć, od marca tego roku mam świnkę ,ma jakieś pół roku. Od czerwca uczę ją korzystać z kuwety. Całkiem nieźle jej idzie ale czasami wchodzi pod kuwetę i ją zrzuca lub wywraca. Czy ktoś może wie czemu tak robi? Lub jak ją tego oduczyć? Dziś ją ochrzaniłam bo dopiero co posprzątałam jej klatkę a ona wszysykie bobki i siuśki wypierniczyła, no to strzeliła focha na mnie :/


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Świnka vs Kuweta

Postautor: ahimsa » 29 lipca 2018, 21:53

Hej, a czy świnka ma domek? Myślę, że to normalne u świnek, że tak waśnie się zachowują - może czegoś szukała, może węszyła... Nie oczekiwałabym tego, że świnka będzie w pełni słuchała się do zaleceń higienicznych ;) Jak moim świnkom za bardzo ingerowałam w klatce to się złościły, Bursztyn zazgrzytał zębami bardzo ostrzegawczo i nawet jakby ruszał do ataku... Teraz są takie upały, zwierzęta też chyba jakoś po swojemu reagują... Fajnie, że w ogóle jak piszesz - jest nieźle... :)


Trufla
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lipca 2018, 20:14
Kontaktowanie:

Re: Świnka vs Kuweta

Postautor: Trufla » 30 lipca 2018, 13:26

Domku takiego drzewnianego:) to nie ma ale ma tunel taki krótki w którym śpi, chowa się i gania przez niego. No w sumie myślałam że będzie gorzej z tą higieną ale jakieś 80% dziennych spraw załatwia w kuwecie. Wczoraj jej "przygwoździłam" tą kuwetę to chociaż nie będzie jej wywracać, a może przeszkadza jej jak chce sobie pobiegać po klatce??hmm.. muszę ją zapytać :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas