Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Uszkodzony kręgosłup poprzez mały upadek?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
drinkslow
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 sierpnia 2018, 9:18
Kontaktowanie:

Uszkodzony kręgosłup poprzez mały upadek?

Postautor: drinkslow » 4 sierpnia 2018, 9:29

Hej, wszystkim. Jestem nowa na forum. Świnie mam od listopada i generalnie wszystko szlo dobrze, ale przedwczoraj stała się dziwna rzecz. Leżałam na łóżku z legowiskiem i świnka na kolanach. Niestety on tak uwielbia to legowisko (takie okrągłe łóżeczko dla psa w stylu chiuaua), że wiecznie po nim krąży i tak jakby się ryje w ściany. I wtedy często zsuwa mu się jego wielka, ciężka pupa, ale ja ją zazwyczaj zdążę złapać. Przedwczoraj przesunął się mega szybko i niestety była to chwila moment i już widziałam jak leci. Spadł dosłownie może z 15 cm i na łóżko, ale problem jest taki, że mam wrażenie, że się tak wiercil przy tym, że się przekręcil i spadł na plecki. Nie pamiętam tego niestety dokładnie. I od dwóch dni go pilnie obserwuję, bo sama jestem hipochondryczka i martwię się chorobami naprzód. Generalnie nic dziwnego nie zauważyłam oprócz tego, że dwa razy jak szedł wolnym tempem, tak jakby została mu w tyle tylnia łapka dopiero po chwili ja dosunal. Nie wiem czy to jest normalne, bo wcześniej po prostu mu się tak intensywnie nie przyglądałam, ale martwię się... Proszę o pomoc, sugestie... Dzięki!


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Uszkodzony kręgosłup poprzez mały upadek?

Postautor: Darom » 4 sierpnia 2018, 15:05

Nie czekaj na nic tylko idź szybko ze świnką do weterynarza od zwierząt futerkowych. Jeśli tylne łapski dosuwa do przednich z opóźnieniem, a wcześniej tego nie miał to prawdopodobnie doznał urazu lub jakiegoś paraliżu.
Musisz te objawy koniecznie jak naj szybciej skonsultować z weterynarzem. Pozdrawiam.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas