Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem ze świnkami

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
caviapl
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 9:54
Kontaktowanie:

Problem ze świnkami

Postautor: caviapl » 27 sierpnia 2018, 10:16

Witam!
Mam pewien problem. Otóż ostatnio postanowiłem dokupić Fryderykowi towarzysza. Podczas łączenia Fryderyk został wyraźnie zdominowany przez nowego kolegę, więc postanowiłem włożyć świnki do klatki. I wtedy zaczął się kłopot. Fryderyk schował się na hamak, a drugi samiec - Sokrates - do domku. Od tamtej pory Fryderyk boi się wychodzić, gdy Sokrates spaceruje po klatce. W dodatku, gdy tylko Sokrates zbliży się do Fryderyka, to Fryderyk zaczyna uciekać i chowa się gdzie popadnie. Czasami się też zdarza, że Sokrates zaczyna gonić Fryderyka bardzo przy tym szczękając zębami.
Co robić? Czy jest jeszcze szansa, że świnki się polubią?


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Problem ze świnkami

Postautor: ahimsa » 27 sierpnia 2018, 13:17

Hej, szansa jest, tutaj było wiele wątków na podobne tematy, może spróbuj poczytać, wykorzystać te porady dotyczące łączenia - np. cały dzień na gruncie neutralnym stopniowo zmniejszając przestrzeń do tej jaką ma klatka... Takie hardcorowe łączenie - wrzucenie niezintegrowanych świnek do jednej klatki i niech się dzieje wola nieba - też często wychodzi... Mówi się, że dopóki krew się nie leje to nie interweniować. A jak - udaje się, żeby obie były najedzone itd.? Jak duża jest klatka? Jednak jak tak widzę - ja trzymam świnki osobno i dwa razy dziennie są na wspólnym wybiegu pod moim okiem ;) to mój przypadek nie jest odosobniony, że świnki mieszkają osobno (u mnie oprócz zgrzytania zębami to takim ostrzeżeniem jest jeszcze takie rycie łapą w ziemi, jak byk gdy szykuje się do ataku, takie zagrzebywanie łapą...). No ale większość jednak chyba udaje się zintegrować, także bądź dobrej myśli, ale patrz na nie, żeby nie gryzły się do krwi, żeby były napite, najedzone, spróbuj tak jak z dwoma małymi dziećmi, żeby widziały że nie stanowią dla siebie zagrożenia, że obie mają tyle samo itd. Ciekawe imiona :) Pozdrawiam.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas