Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka dziwnie się zachowuje.

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Igorson12
Użytkownik
Kontaktowanie:

Moja świnka dziwnie się zachowuje.

Postautor: Igorson12 » 31 października 2018, 22:28

Mam świnkę 3 tygodnie. Kupiłem ją w zoologicznym. Była tam z paroma innymi świnkami. Od jakoś 2 dni zauważyłem że moja świnka mniej je, mniej pije i jakoś się mniej rusza (siedzi w miejscu). Jeszcze pare dni temu skakała i wszystko było dobrze. Nwm może to przez tęsknotę za świnkami z którymi była w zoologicznym. Proszę pomóżcie, bo bardzo się boję o świnkę.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka dziwnie się zachowuje.

Postautor: Renika » 2 listopada 2018, 1:34

3-tygodniowa świnka powinna być jeszcze z mamą, to jest maleństwo. Opcje są trzy: albo świnka jest chora i trzeba się wybrać do weterynarza albo tęskni za świnkowym towarzystwem bo świnek nie trzyma się w pojedynkę albo jedno i drugie. Nie wyobrażam sobie aby 3 tygodniowa świnka była sama w klatce, jak się bierze zwierzątko do domu to trzeba mieć podstawową wiedzę o jego wymaganiach. Ile to już biednych prosiaczków odeszło z powodu niedouczenia swoich właścicieli, aż się przykro robi...

Andzia001
Użytkownik
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka dziwnie się zachowuje.

Postautor: Andzia001 » 3 listopada 2018, 9:57

Na pewno musisz pójść z nią do weterynarza!
Moja świnka (też z zoologicznego) zachowywała się bardzo podobnie. Przez kilka dni skakała, ruszała się, jadła, a potem nagle przestała. Okazało się, że ma problemy z zębami i grzybicę... Przeszła zabieg, długie leczenie i teraz jest wszystko dobrze. Zważ swoją świnkę, moja po zakupie miała 150 gram!!! Porażka!
Oczywiście jak świnka doszła do siebie to kupiłam jej koleżankę, tym razem z hodowli.