Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

PROBLEM Z SIANEM - WYBREDNE ŚWINKI

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Naciorek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 listopada 2018, 10:34
Kontaktowanie:

PROBLEM Z SIANEM - WYBREDNE ŚWINKI

Postautor: Naciorek » 8 listopada 2018, 10:43

Witam, moje świnki nie przepadają za siankiem. Jedzą go niewiele. Martwi mnie to ponieważ moje poprzednie świnki wcinały go kilogramami. Obecne zaadoptowałam w lipcu. Są bardzo wybredne jeżeli chodzi o sianko, mało go jedzą, z paśnika to juz w ogóle nie ruszą. Siano jest dobrej jakości, próbowałam Zuzali, łąkowego, węgrowskiego. Najbardziej przypadło im do gustu węgrowskie, ale na zasadzie kilka źdźbła siana dziennie. Czy są jakieś metody lub sianka które świnki wcinają z apetytem? Moje tak jakby w ogóle go nie potrzebowały, a przecież powinny go jeść najwięcej. U jednej ze świnek pojawił się luźniejszy stolec, chciałam ją przestawić na tylko sianko ale zastanawiam się jak, skoro one jedzą go tak mało w ciągu dnia.
Jakieś porady? Wnioski?
Z góry dziękuję.


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: PROBLEM Z SIANEM - WYBREDNE ŚWINKI

Postautor: ahimsa » 8 listopada 2018, 17:42

A czy poza niejedzeniem sianka wszystko jest okay? To znaczy waga, apetyt w ogóle, ilość bobków (wiem, piszesz o tym, że są bardziej miękkie, ale rozumiem, że nie jest to biegunka)... Można by stawiać zapytanie o stan ząbków, ale skoro obie nie jedzą i dotyczy to tylko sianka (czyli karmę jedzą, twardą)... Może na chwilę można by zaryzykować to przestawienie, poobserwować, ale jakby bobki zaczęły robić się mniejsze, czy było ich mało to osobiście bym wróciła... Jeśli wypuszczasz na wybiegi to bym na wybiegu dała dużo sianka i tylko to na jakąś nie wiem - godzinę, zależy na ile wypuszczasz. A ziółka, czy jedzą?
Może jeszcze coś ktoś podpowie...


Naciorek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 listopada 2018, 10:34
Kontaktowanie:

Re: PROBLEM Z SIANEM - WYBREDNE ŚWINKI

Postautor: Naciorek » 8 listopada 2018, 20:52

Tak, raczej wszystko jest okej. Tzn, jeden ostatnio przechodził ostre zapalenie ucha środkowego, dostawał sporo antybiotyku. Minęło jednak już jakieś prawie 2 tyg od ostatniej dawki, więc myślę że nie ma już na niego wpływu.
Obie mają spory apetyt, domagają się warzyw albo zielonek. Jak ich nie dostaną czepiają sie karmy cavia versele lagia labo, ziółek albo ostatecznie troche sianka.
Problem tkwi w tym, że one nie jedzą tego sianka chętnie jak przeciętne świnki. O wiele bardziej wolą poczekać i zjeść warzywko czy coś zielonego niż sianko. Może po prostu daje im za dużo warzyw itp przez co nie chcą jeść sianka.

Dziękuję za odpowiedź, poradę o wybiegu wykorzystam.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas