Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmienne nastroje

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
swinkowelove
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 grudnia 2018, 23:50
Kontaktowanie:

Zmienne nastroje

Postautor: swinkowelove » 4 grudnia 2018, 0:02

Mam dwóch Prośków od kilku dni. Wychodzą gdy siedzimy razem w pokoju, ale wystarczy drobny ruch, a świnki juz są w domku. Na wybiegu są kochane. Podążają za ręką, jedzą z ręki, dają się głaskać i nawet wspinają się na rękę czy nogę przy czym bardzo ładnie śpiewają. W klatce jest odwrotnie. Nie chcą w ogóle wyjść z domku nawet trzymając ich ulubionego ogórka w ręce. Jedzą w nocy, ale gdy tylko wejdzie się do pokoju to biegną do domku gubiąc łapki.. Nie śpiewają i nie wyjdą z domku dopóki się siedzi w pokoju, chyba że faktycznie bez ruchu przez długi czas, ale jeden ruch i nie ma ich. Jak to zmienić i dlaczego tak się zachowują?


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Zmienne nastroje

Postautor: Darom » 4 grudnia 2018, 17:53

Możesz to zachowanie nagrać na kilku minutowym filmiku i wstawić tutaj do posta na forum do weryfikacji ?


Tosia1
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 kwietnia 2018, 11:12
Kontaktowanie:

Re: Zmienne nastroje

Postautor: Tosia1 » 10 grudnia 2018, 17:49

jak masz prośki od kilku dni to wydaje mi się to zachowanie za normalne. moje czasami jak się szybko wstanie to uciekają do domku tak że trociny wszędzie lecą. Wydaje mi się za jakiś czas się to zmieni. Trzeba do nich podchodzić i próbować w klatce je głaskać, dawać jedzenie.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas