Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwny dźwięk u świnki morskiej

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Natalka15
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 23:00
Świnki morskie: Iskierka
Kontaktowanie:

Dziwny dźwięk u świnki morskiej

Postautor: Natalka15 » 9 stycznia 2019, 11:06

Mam problem z moją świnką morską Iskierką. Od razu mówię, że na forum jestem nowa i nie znalazłam podobnego wątku. Otóż sytuacja wygląda tak: zauważyłam, że świnka o tygodnia przy oddychaniu wydaje taki dziwny dziwięk (taki chrupot, którego nigdy wcześniej nie słyszałam) byłam z tego powodu u weterynarza. Lekarz ją osłuchał i stwierdził, że jest przeziębiona. Kazał przychodzić na zastrzyki. Do dzisiaj od soboty dostaje codziennie trzy: jeden przeciwzapalny jeden z antybiotykiem i jeden z witaminą c. Ogólnie świnka jest aktywna ma bardzo dobry apetyt. Jednym słowem zachowuje się normalnie. Martwi mnie tylko ten dziwny chrupot. :( Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś z was będzie wiedział co to takiego może być lub sam spotkał się z podobnym problemem?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwny dźwięk u świnki morskiej

Postautor: Renika » 10 stycznia 2019, 23:58

Moja świnka co jakiś czas wydaje takie dźwięki przez nosek ale nie jest to objaw przeziębienia (potwierdzone przez weterynarza) i po 2-3 dniach samo przechodzi. Jednak bardzo podobne objawy dają infekcje więc w tym wypadku trzeba kontynuować leczenie i podawać probiotyk oraz wit.C. Świnki często harczą jak gromadzi się im płyn w drogach oddechowych np. przy zapaleniu oskrzeli. Jak zejdzie na płuca to oddech świnki staje się bardzo ciężki i niestety wtedy rokowania są już złe...



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas