Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Tosia i Kasia

Forum poświęcone ustalaniu płci, ciąży i opiece nad młodymi świnkami morskimi.
sonia_paula22
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lutego 2019, 21:56
Świnki morskie: Tosia i Kasia
Kontaktowanie:

Tosia i Kasia

Postautor: sonia_paula22 » 2 lutego 2019, 22:34

Cześć!! Jestem Sonia. Ja i moja młodsza siostra mamy po jednej śwince morskiej:
ja mam Tosie a ona ma Kasie.
Od jakiegoś czasu siostra naciska na rozród przynajmniej jednej z nich. Przygotowała już nawet samca kolegi. Problem w tym, że nie wiem czy są na to gotowe. Mają po trochę więcej niż 4 miesiące. Siostra jest przekonana, że są gotowe, ponieważ czasami mruczą w swoim towarzystwie i ruszają pupciami. Ja jednak nie jestem przekonana. Co o tym myślicie? Macie może jakieś sugestie??


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Tosia i Kasia

Postautor: ita79 » 3 lutego 2019, 9:15

ja mam małą sugestię.. Siostra absolutnie nie powinna się brać za rozmnażanie jeśli ocenia dojrzałość świnki tylko na podstawie zalotów świnek. Niech czyta, czyta i jeszcze raz czyta informacje w necie- to odkryje też sporo zagrożeń związanych z takim beztroskim rozmnażaniem i jest szansa, że zrezygnuje z tego (o ile nie chce stracić swojej samiczki)


Awatar użytkownika
zulaa
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 4 lutego 2019, 12:31
Lokalizacja: Darłowo
Kontaktowanie:

Re: Tosia i Kasia

Postautor: zulaa » 4 lutego 2019, 12:38

Zgodzę się z @ita79 - żeby rozmnażać świnki trzeba mieć o tym duże pojęcie... i raczej powinni to robić doświadczeni hodowcy. Z ciąży świnki może wyjść dużo złego ;/

Najlepsze w walce z łupieżem pstrym są kosmetyki naturalne. Wypróbuj https://poznajpityver.pl/

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Tosia i Kasia

Postautor: Gegoru » 13 marca 2019, 11:54

Mam wielkie wątpliwości czy to dobry pomysł, a właściwie bym Wam to odradził. Tutaj nie chodzi o "chcenie", ale o życie i zdrowie świnek, bo to nie znaczy, że ciąża przechodzi bez problemu i wszystko jest ok. Popytajcie weterynarza, bo to nie jest dobry pomysł, jest wiele pytań, a Wy nawet nie wiecie czy jest dobry czas do rozmnażania.

1. Znacie wszystkie zagrożenia związane z samą ciążą i porodem? W razie komplikacji macie szybki transport do kliniki weterynaryjnej, umiecie w razie czego reanimować małą świnkę?
2. W jednym miocie jest kilka świnek. Macie gdzie je pomieścić? W razie śmierci świnek w trakcie porodu, jesteście na to psychicznie gotowe?
3. Wiecie coś o chowie wsobnym?
4. Macie wiedzę co należy zrobić z matką po porodzie? Jaki czas odstawić od samca, aby nie miał do niej dostępu?
5. Rodzice wiedzą o Waszym "pomyśle"? Bo jak się dowiedzą po fakcie, może być różnie.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Tosia i Kasia

Postautor: Darom » 14 marca 2019, 1:00

sonia_paula22 pisze:Od jakiegoś czasu siostra naciska na rozród przynajmniej jednej z nich. Przygotowała już nawet samca kolegi.

:idea: Osobiście uważam, że jest to poroniony pomysł. Gratuluje głupoty Twojej naciskającej na Ciebie siostry. Zamiast przygotowywać samca do tego typu zabiegu niech lepiej przygotuje sobie kubełek zimnej wody na głowę. Później kubek ciepłej herbaty, jakieś zaciszne miejsce, książki i niech lepiej weźmie się do nauki. Bo póki co to niczym mądrym w tym zakresie tematycznym nie błysnęła.



Wróć do „Ciąża i płeć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas