Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Opuchnięte łapki, kulawizna

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Poochacz
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lutego 2019, 17:17
Kontaktowanie:

Opuchnięte łapki, kulawizna

Postautor: Poochacz » 13 lutego 2019, 17:26

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim świnkiem. Zaczęło się od spuchniętej lewej tylnej łapy. Maniek podkurczał ją, chodził na trzech łapach, podczas leżenia trzymał ją w górze. Po dwóch wizytach u miejscowego weterynarza pojechaliśmy do warszawskiego PulsVetu gdzie podejrzewano zapalenie stawu skokowego. Zastrzyki i zestaw leków faktycznie pomógł i po tygodniu z tą łapą nie było problemu...
...tyle że opuchlizna pojawiła się na PRAWEJ tylnej łapie. Te same leki dały nieznaczną poprawę ale nie do końca. Wczoraj byliśmy u weterynarza i dostał antybiotyk w zastrzyku. Dziś jednak zaczął też kuleć na przednią prawą łapę. Nie wiem już co robić. Ktoś może miał już problem z taką "wędrującą" kulawizną? Czas leci i boję się że jeśli choroba dalej się będzie rozwijać to nie skończy się to dobrze


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Opuchnięte łapki, kulawizna

Postautor: Renika » 14 lutego 2019, 11:39

A czy świnka dostaje dużo wit.C?


Poochacz
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lutego 2019, 17:17
Kontaktowanie:

Re: Opuchnięte łapki, kulawizna

Postautor: Poochacz » 14 lutego 2019, 14:42

Tak, podejrzewałem na początku że to może być od niedoboru ale dostaje Cebion i świeże warzywa więc w końcu to wykluczyliśmy bo stan się nie poprawia


Poochacz
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lutego 2019, 17:17
Kontaktowanie:

Re: Opuchnięte łapki, kulawizna

Postautor: Poochacz » 14 lutego 2019, 21:21

Właśnie wróciliśmy z PulsVetu. Problemy z zębami wykluczone, złamania, nowotwory również. Prawdopodobnie po prostu pech i zapalenie stawu w drugiej tylnej łapie a przednia nadwyrężona przy kuśtykaniu. Liczę na to że od tego momentu będzie już tylko lepiej



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas