Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pilne pomocy :(

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
D3M0NK4_95
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 2019, 20:47
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: D3M0NK4_95 » 13 marca 2019, 11:47

No właśnie A pro po wiedzy na temat ciąży u swinki morskiej może ktoś mi tak opisać w podpunktach? Wiem że słabo brzmi . Ale ja naprawdę kocham te zwierzątka i chce je uchronić przed tym złym :( pomoglibyście mi ? Mi więcej opisać ? Bo generalnie to kiedyś miałam swinke ale jedna po czasie zmarła bo miała swoje lata :c


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: Gegoru » 13 marca 2019, 11:59

Raczej zrób szczegółowa listę pytań do weterynarza, bo tutaj może i większość ma świnki morskie, ale promil osób je rozmnaża. Weterynarz ma fachową wiedzę niż anonimowi, bądź co bądź, ludzie na forum. Niech sprawdzi czy samiczka jest w ciąży i w razie czego, trzeba podjąć odpowiedniego kroki. Jeśli chcesz mieć obie świnki przy sobie, samca wypadałoby wykastrować. To koszty, fakt, ale zapobiegnie to dalszym "wypadkom". Bo ciążą świnki może się różnie zakończyć dla niej samej i dla młodych, trzeba mieć to na uwadze.


D3M0NK4_95
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 2019, 20:47
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: D3M0NK4_95 » 13 marca 2019, 12:02

Wiem ale za tym są wielkie koszta . A z własnego doświadczenia wiesz coś?


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: Gegoru » 13 marca 2019, 12:32

Kastracja samca jest chyba tańsza niż sterylizacja samiczki. Trzeba mieć wiedzę, na ten temat. Pół biedy, jak ciąża wyszła przypadkowa i nie z naszej winy, gorzej gdyby to był świadomy wybór, a dopiero po fakcie pytamy ludzi o pomoc. Weterynarz rozwinie wszelkie wątpliwości, bo teraz możemy bawić się w znachora i felczera. Czy świnki są spokrewnione jakoś? Jeśli tak, to w grę wchodzi chów wsobny. Ciąża to też wydatki, co jakiś czas trzeba sprawdzać czy z samiczką jest ok, usg itp. i itd. Mogą dojść komplikacje (nie muszą), co może zakończyć się zgonem świnki albo zgonem młodych przy porodzie. Druga sprawa, wiesz gdzie pomieścić dodatkowe świnki? To jest wydatek związany z większą klatką, pożywieniem itp. i itd. W razie czego, umiesz sobie poradzić ze stratą świnki? Po porodzie trzeba odseparować samca od matki, bo chyba jest jakiś okres, nie zagłębiałem się zbytnio w ten temat, że świnka może szybko ponownie zajść w ciążę, jeśli dojdzie do "sparowania" samca z samicą.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: Darom » 14 marca 2019, 0:46

D3M0NK4_95 pisze:Na noc je rozdzielam samca wkładam do kosza na pranie takiej większego kosza żeby dziewczyna odpoczela

To trzymasz świnkę swoją w koszu na pranie :hmmm: :sleepy:
- No comments :-]

D3M0NK4_95 pisze:jeszcze trochę i samiec będzie miał zabieg

Kiedy ?


D3M0NK4_95
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 2019, 20:47
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: D3M0NK4_95 » 14 marca 2019, 6:40

Hahaha wiem dziwnie to zabrzmiało :D ok. 10 kwietnia


D3M0NK4_95
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 marca 2019, 20:47
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: D3M0NK4_95 » 14 marca 2019, 15:32

No bez przesady . Mam weterynarza fachowca ;) operował on rowniez moją suczke (psa ) . On akurat zajmuje sie wszytskim ale jest naprawde dobry a jak i dobry to sie bardzo ceni :/ A po kastracji samiec będzie spokojniejszy? Chodzi mi o te tzw. Zaloty skakanie po samicy . Zmieni się coś? Jesteś w stanie opisać to ?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Pilne pomocy :(

Postautor: Darom » 14 marca 2019, 16:35

Ze świnkami nie chodzi się do weterynarzy psio-kocich tylko do weterynarzy od zwierząt futerkowych. Są tacy - poszukaj. Ci od psio-kocich to nie znają się na świnkach.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas