Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano jako sciolka

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Siano jako sciolka

Postautor: newtie » 13 kwietnia 2019, 13:03

Witam (z gory przperaszam jesli wybralam zly temat)
Wiec dzis kiedy czyscilam klatke mojej swince kompletnie zapomnialam ze nie mam trocin, zglosilam to mamie ale ona powiedziala ze w takim razie mam wylozyc samym siankiem. Tak wlasnie zrobilam, jednak nie jestem do konca pewna czy swinek moze przez te kilka dni siedziec w sianku, ktore tak naprawde dostawal do jedzenia. Czy ta sciolka moze zostac przez te 3/4 dni czy lepiej pojechac jak najszybciej kupic trociny?


Awatar użytkownika

Tosia1
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 kwietnia 2018, 11:12
Kontaktowanie:

Re: Siano jako sciolka

Postautor: Tosia1 » 14 kwietnia 2019, 13:08

polecam jak najszybciej zamienić na trociny. kiedyś też mi się tak zdarzyło że brakło mi trocinków i dałam sianko, ale to nie chłonie dobrze i potem świnek był cały mokry od siuśków. awaryjnie może być ale na krótką chwilę.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Siano jako sciolka

Postautor: Gegoru » 15 kwietnia 2019, 16:35

Siano to jeden z najgorszych możliwych podłoży. Świnka je siano, a tutaj stanowi ono podłoże, gdzie robi kupy i sika. Pomijam zapach/smród, jaki może się wydzielać, jakie zarazki i bakterie mogą się tam rozwijać. Do tego może dojść do tego, że świnka zacznie jeść "podłoże", jedne świnki nie tkną, bo jedzą tylko świeże, suche sianko, ale może zdarzyć się taka, co zje wszystko i tutaj pojawia się dodatkowy problem.



Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas