Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana składu versele laga nature

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
rainbow
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 stycznia 2019, 16:50
Kontaktowanie:

Zmiana składu versele laga nature

Postautor: rainbow » 7 stycznia 2019, 16:57

Witam , kupuje dla swinki i królika karmę versele laga nature. Producent zmienił niby skład oraz szatę graficzna opakowania , poprzednia versele laga nature jadły aż się im uszy trzesly, teraz widać ze są same prawe te podłużne pałeczki których ani jeden ani drugi nie je , wywalaja z miski. Jedzą same siano suszki warzywa owoce , tej nowej versele lagi nie jedzą od 3 dni, versele laga Complete tez próbowałam im dać, - nie jedzą. Co robić? Czekać? Czy próbować coś innego ? Jak jest u was ?


Awatar użytkownika

rainbow
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 stycznia 2019, 16:50
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: rainbow » 10 stycznia 2019, 21:11

Hallo ? Ktoś się wypowie?


anusia182
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2019, 22:09
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: anusia182 » 10 stycznia 2019, 22:13

Mam 4 świnki i podobną sytuację dwie jedzą chętnie reszta niestety nie. Dzwoniłam do weterynarza i mówiła, żeby jeszcze poczekać. U nas najgorszej jest to że te swinki nie chcą żadnego innego pokarmu bo też kiedyś próbowałam. Nie rozumiem producenta dlaczego zmienia coś co jest dobre.


rainbow
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 stycznia 2019, 16:50
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: rainbow » 12 stycznia 2019, 20:27

U mnie nadal nic się nie zmienia , jedzą tylko sianko, warzywa owoce . Wygląda na to ze nie będę już vl kupować, mają póki co trochę zapasu ale nie widać żeby apetyt wracał na vl.


Świnkolub
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 lutego 2019, 13:45
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: Świnkolub » 11 lutego 2019, 14:06

U mnie podobnie, dopiero po dłuugim czasie odrobina karmy znika. Ale przez dwa tygodnie tylko wysypywałam przy sprzątaniu, bo często była dosłownie "olana".
Nie wiem, czy to tylko zmiana smaku i wyglądu czy jakości? Może ktoś się zna i potrafi porównać jakościowo, bo ja się nie znam (w sensie, jest mniej roślin wymienionych, ciut mniej witaminy C, więcej białka, ale jak to wpłynie na zdrowie?). Faktycznie ten nowy skład lepszy, czy się pogorszyło?
Stare opakowanie:
Skład:
Produkty pochodzenia roślinnego, zboża, warzywa (min. 12% z czego 10,5% marchwi, 2,5% czerwonych buraków, 1,5% pasternaku i 2,5% papryki), ekstrakt białek roślinnych, owoce (min.2% z czego 18% jabłko, 18% banan, 45% owoc dzikiej róży, 18% rodzynki), minerały, ziarna (min1,5% z czego 92,5% siemię lniane), drożdże, fruktooligosacharydy, zioła, algi, ekstrakt z nagietka, ekstrakt z yucci, mannanooligosacharydy, ekstrakt z pestek winogron.
Analiza składu:
Białko 15,5%
Fosfor 0,50%
Lizyna 0,66%
Metionina 0,23%
Miedź 10mg
Popiół 5,5%
Tłuszcz 3,5%
Wapń 0,65%
Witamina A 12000JM
Witamina C 255mg
Witamina D3 1500JM
Witamina E 40mg
Włókno 15%


Nowe opakowanie:
Skład
Produkty pochodzenia roślinnego (tymotka, trawy i zioła 21%), warzywa (burak ćwikłowy 5,5%, groch żółty 4%, groch zielony 12%), owoce (dzika róża 1%), nasiona, minerały, roślinne ekstrakty białkowe, FOS, nagietek, MOS, algi, jukka
Składniki analityczne
Białko 15.0%,
zawartość tłuszczu 3.0%,
włókno surowe 16.0%,
popiół surowy 8.0%,
wapń 0.75%,
fosfor 0.6%
Dodatki/kg
Witamina A 10850 JM, witamina D3 1300 JM, witamina E 85 mg, witamina C 240 mg, 3b103 (żelazo) 108 mg, 3b202 (jod) 2 mg, E4 (miedź) 10 mg, 3b502 (mangan) 81 mg, 3b603 (cynk) 76 mg, E8 (selen) 0,21 mg
Dodatki technologiczne
Przeciwutleniacze


Aha i teoretycznie cena za opakowanie nie uległa zmianie- ale w praktyce teraz w opakowaniu jest zamiast 750 gramów tylko 700g w tej samej cenie.

I jeśli nadal będzie ta karma tak niechętnie zjadana, to na jaką zmienić? Smaczną i zdrową. Wiadomo, że nie samą suchą karma prosiak żyje- owoce, warzywa, dodatkowo witamina C w kropelkach. Idzie wiosna, więc wkrótce dieta się wzbogaci o świeżą trawę i zioła. No ale jednak w misce do chrupania też musi coś być ;)


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: MixQQ » 11 lutego 2019, 14:28

Jak otworzyłem opakowanie nowej karmy - to już wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Nie ma tam nic różnorodności, same te zielone pałki.. więc oczywiste jest, że prosiak długo na tym nie pociągnie - i w sumie nie dziwota, to tak jakby codziennie jeść nie wiem - rosół, w końcu wymiękniesz i nie dasz rady go przełknąć.

Stara dobra cavia w "zielonym" opakowaniu sprawdza się do dziś, jest tam z czego wybierać, prosiak chętnie pałaszuje i wszyscy są zadowoleni. Jak już kupiłem to czasem dodaję tej nowej karmy do starej, ale nie za dużo, bo szkoda by się zmarnowała, lecz karmienie tylko tymi cienkimi, zielonymi pałkami nie ma w ogóle sensu.


rainbow
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 stycznia 2019, 16:50
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: rainbow » 28 lutego 2019, 17:55

Niestety u mnie nadal jej nie jedzą. Jest ogólnie duży problem bo sklepy zoologiczne przestają zamawiać vl nature bo ludzie przestają kupować. Nawet co poniektórzy przerzucaja się na vitapol oczywiście na te lepsze mieszanki vitapola premium lub expert. , gdzie ponoć skład jest zbliżony do vl. Z dodatkiem witamin , owoce warzywa . Narazie próbuje lekko inne pokarmy no i powiem że inne chętniej zjadają. Vl nature nie jest tania a jak widzę ze one nawet nie podchodzą albo rozwalaja po całej klatce to odechciewa się kupowac jej , chociaż 1 paczkę mam już 3 miesiące i nie ubywa . Myślę że sprzedaż dla tej firmy drastycznie spadnie .


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: ahimsa » 1 marca 2019, 14:40

Moje świnki się przestawiły, bardzo nalegał weterynarz więc się dostosowaliśmy, jakiś czas to zajęło, ale w końcu jest ok; jedzą wymieszane versele laga complete i beaphar nature (to chyba pomogło, że coś wybiorą względem czegoś), więc mają wybór. Początkowo niezbyt były chętne, ale teraz jest okay, wolą versele laga complete, szkoda bo beaphar według mnie jest lepszy. Też lubiłam versele laga nature, tę rozmaitość, ale z drugiej strony sama karma to tylko dodatek w sumie podobno, więc jak są ziółka i inne rzeczy - zawsze coś tam wygrzebią. Choć po tej versele laga complete moja Plamka sporo pije.


hihihihi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2019, 23:06
Świnki morskie: świnka (chłopak) [*]
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: hihihihi » 6 maja 2019, 6:08

mam to samo było podawana vlc nature zielona paczka a teraz nie mogę jej już nigdzie znaleść


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Zmiana składu versele laga nature

Postautor: MixQQ » 11 maja 2019, 12:29

Próbowałem kilka rodzajów karmy. Obecnie mam z 5 opakowań (cavia complete, Beaphar Care+, nowa zielona i beznadziejna versela laga nature, vitapol premium i vitapol expert) Prosiak jest bardzo wybredny, ale wygląda na to, że w końcu trafiłem bo zajada vitapol expert, niektórzy nawet na aukcjach piszą, że jest to następca starego versele laga cavia nature. Wygląda podobnie i nie ma w niej ziaren - jak w vitapolu premium.

Może ktoś szuka karmy to przydadzą mu się takie informacje.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości

  • Dołącz do nas