Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

słabnąca świnka :(

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: słabnąca świnka :(

Postautor: Renika » 4 lipca 2019, 1:19

Możliwe, że twoja świnka się czymś zatruła lub dostała wzdęcia które niestety doprowadziło do jej smierci. Zioła które podałaś nie mogły jej zaszkodzić, chyba że w tej mieszance było coś więcej dodane (np. jakiś słodzik, sztuczne dodatki itp.). Przyczyną wzdęć jest zła dieta, pokarm zawierający dużo roślin wzdymających (kapustne, strączkowe), brak prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach lub zjedzenie przez świnkę czegoś, co mogło zaczopować przewód pokarmowy. Wzdęcie może się również pojawić wtedy, gdy świnka nie je przez dłuższy czas. Możliwe, że były wcześniej jakieś objawy chorobowe, świneczka nie jadła i dostała wzdęcia które niestety doprowadziło do jej śmierci. Bardzo współczuję straty :(


Awatar użytkownika

blannita
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lipca 2019, 12:01
Kontaktowanie:

Re: słabnąca świnka :(

Postautor: blannita » 9 lipca 2019, 12:14

trudno jest tak określić
zioła teoretycznie nie powinny zaszkodzić, chociaż ja sama nic na własną rękę świniakom nie podaje
wiem, ze trudno jest się nie obwiniać, ale nie powinnaś - gdybać można w nieskończoność, a nie dowiesz się już czy jakbyś nie podała jej ziół to czy by było lepiej
w takim stanie zawsze najlepiej jechać do weterynarza jak najprędzej, samemu, nawet od innego niż zwykle

Kup przeciwzmarszczkowe serum Mialenia już dzisiaj i pożegnaj się ze zmarszczkami https://mialenia.pl/produkt/mialenia/

Kasiap
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 10:30
Kontaktowanie:

Re: słabnąca świnka :(

Postautor: Kasiap » 25 sierpnia 2019, 11:05

Witam serdecznie. Od dziś jestem tu zarejestrowana.Mam problem ze swoją świnka już od 6 dni.Nie je i nie pije.Nie robi kupki. We wtorek byłam u lekarza dostała antybiotyk i jeszcze jeden zastrzyk i kropelki na robaki. W środę miała scierane ząbki bo niby źle rosły i nie były prawidlowo ścierane. Dostała antybiotyk i zastrzyk sprzeciw bolowy.Nic nie pomogło.Dalej nie jadła i nie piła. Kolejny dzień bez zmiany i znowu 2 zastrzyki i dalej nic.Przez te dni karmię Gucie karma ratunkowa.Uzywam strzykawki insulinowej. Ale bardzo mało polyka. Mało pije trzyma w buzi .Jutro kolejna wizyta boję się o nią.Niknie w oczach .Chudnie z 1300 juz 950gr.
Wciąż leży taka bez siły. Mi łzy lecą. Co tu robić? Czekać do jutra? Czy iść jeszcze dziś do lekarza .Tylko innego.Moj dziś nie przyjmuje
kasiap



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas