Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łaczenie świnek w różnym wieku.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Dred_PL
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 lipca 2019, 21:27
Kontaktowanie:

Łaczenie świnek w różnym wieku.

Postautor: Dred_PL » 11 lipca 2019, 21:48

Dzieńdoberek
Mam 8-letnią ściankę morską (samiec). Pomimo że trzyma się dobrze to postanowiłem kupić kolejne dwie świnki (też samce).

Czy dobrym pomysłem było by połączenie tych świnek, czy jednak lepiej dla wszystkich było by trzymać je osobno? Czy jeśli stara odejdzie to młode źle to zniosą?

Z góry dziękuję za pomoc.


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Łaczenie świnek w różnym wieku.

Postautor: ahimsa » 13 lipca 2019, 21:42

Hej, ja bym się trochę bała, że starsza świnka już przywykła do samotności, że to może być dla niej - już w starszym wieku- duży stres -dojście dwóch samców, ale nie mam doświadczenia więc myślę, że dobrze, by ktoś się wypowiedział jeszcze, jak nie tu to spróbuj poradzić się na forum stowarzyszenia pomocy świnkom morskim, w trosce głównie o starszą świnkę, ją bym uznała za priorytetową- jej komfort.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Łaczenie świnek w różnym wieku.

Postautor: MajaiRosie » 15 lipca 2019, 0:24

Piękny wiek jak na świnkę! Stadność to potrzeba fizjologiczna, więc nie ma opcji że "przywykła do samotności". Oczywiście łatwiej byłoby ją połączyć z 1 młodym samcem, niż 2 którzy już się znają. Natomiast zapewnienie śwince towarzystwa to ZAWSZE dobry pomysł ;) Podstawa tutaj to odpowiednie łączenie, na neutralnym terenie, odpowiednio dużym i bez ingerencji człowieka jeżeli nie dzieje się wielka krzywda. Skąd są te 2 samce? Jeśli z jakiegoś sklepu, czy innego pseudo to konieczna będzie 2-tygodniowa kwarantanna. Przy zwierzakach z takich źródeł bardzo często wychodzą choroby typu świerzb, czy grzybica. Jeśli chodzi o ewentualne odejście staruszka- na pewno młode to odczują, ale lepiej zapewnić mu chociaż na starość chwile radości, jeśli nie będą mocno przywiązane do siebie to prawdopodobnie ledwo to odczują ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas