Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
vadia
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwietnia 2018, 15:23
Kontaktowanie:

Siano

Postautor: vadia » 8 sierpnia 2019, 19:21

Witam,

Jestem szczęśliwą opiekunką Momo. Jest ze mną ponad rok i...okazało się, że prawdopodobnie jestem uczulona na siano. Obecnie w poradni chorób płuc spędzam więcej czasu niż powinnam. Wcześniej miałam astmę oskrzelową ale nie była tak natarczywa. Zauważyłam, że zapach siana i pył, powduje ogromne trodności z oddychaniem. Nie chcę pozbywać się Momo, bo to kochane stworzenie ale mam pytanie...czy siana nie można zastąpić czymś innym?, np. kulami z trawy, lub może jest coś takiego co tak nie pyli..? Proszę o pomoc, bo obecnie biorę 2 leki wziewne, 3 tabl dziennie, leczę się intensywnie u pulmonologa, alergologa. Nie powiem, jest poprawa ale ja nawet Momo nie mogę pogłaskać, bo od razu mam wysypkę.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Siano

Postautor: Moreni » 8 sierpnia 2019, 21:36

A co na to testy alergologiczne? Coś wykazały?
Ogólnie nie da się zastąpić siana. Można poszukać takiego lepszej jakości, z mniejszą ilością pyłu. Najlepiej trzymać je w szczelnym pojemniku, z daleka od sypialni i miejsc częstego przebywania.



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas