Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Andzia001 » 16 marca 2019, 9:38

Przykro mi z powodu świnki. Ja moją też wzięłam z marketu Majster i walczyłam o jej życie, było ciężko ale się udało. Idź na reklamacje kolejną świnkę weź z adopcji jeśli jest taka możliwość albo z hodowli. Najlepiej jakbyś poszła z tą świnką którą masz od razu do weterynarza, ja tak zrobiłam po zakupie i wyszły straszne rzeczy...


Awatar użytkownika

Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 16 marca 2019, 10:55

Chciałam zrobić reklamację ale rodzice powiedzieli że nie ma sensu. To zapewne dlatego, że kierownikiem sklepu jest ktoś z rodziny. Powiedzieli że zasponsorują mi drugą świnkę i na jedno wyjdzie... A co do sklepu to znalazłam w Rzeszowie świetny zoologiczny. Właściciel wie naprawdę dużo i zamawia świnki z hodowli, ta którą mam teraz zachowuje się zupełnie inaczej niż te z majstra.


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Andzia001 » 16 marca 2019, 11:00

Dość często reklamacje zwierząt nie są uznawane, bo mogą stwierdzić że Ty im zrobiłaś krzywdę, a tego nie udowodnisz bez sekcji zwłok, a co za tym idzie, nie będziesz się przecież sądzić. Dobrze, że mimo wszystko myślisz o drugiej śwince, oby tym razem było wszystko dobrze :)
Jeśli będziesz mieć możliwość to wybierz się do weterynarza żeby sprawdzić stan zdrowia, nie zawsze muszą być chore, ale mogą mieć grzybicę (u mojej nie było niczego widać, dopiero po wysłaniu włosów do laboratorium wyszły dermofity, którymi ja się od niej zaraziłam i żeby było śmieszniej to diagnozę postawił dermatolog mówiąc że to co mam na brodzie to grzybica na pewno od świnki, miał rację)


Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 16 marca 2019, 11:05

Chcę pojechać do weta jak już będę miała drugą świnkę, czyli myślę że gdzieś za tydzień. Muszę jeszcze poszukać jakiegoś specjalistę od zwierzaków egzotycznych i z pewnością się tam udam :).


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Andzia001 » 16 marca 2019, 11:10

Kocojek pisze:Chcę pojechać do weta jak już będę miała drugą świnkę, czyli myślę że gdzieś za tydzień. Muszę jeszcze poszukać jakiegoś specjalistę od zwierzaków egzotycznych i z pewnością się tam udam :).


Super, trzymam kciuki żeby wszystko było już dobrze! :)


Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 16 marca 2019, 11:29

Klinikę już znalazłam :)
Dzięki za rady;)


Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: illaa421 » 24 października 2019, 11:40

Tragedia.... I co wyszło w końcu z nią? Jestem przerażona tym co tutaj czytam :O


Kocojek
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 marca 2019, 20:15
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Kocojek » 26 października 2019, 9:56

Jeżeli chodzi o te "nowe" świnki to mają się bardzo dobrze, jedna miała lekką grzybicę na uszku ale Pani weterynarz dała nam maść i już po wszystkim :)


HelenaB1983
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 marca 2020, 14:16
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: HelenaB1983 » 9 marca 2020, 14:26

Widzę, że temat trochę odbiegł od pierwotnego, a chciałabym wrócić do kwestii żywienia. Właśnie przymierzam się do zakupu swojej pierwszej świnki, rozetki, i chciałam karmić ją świeżymi warzywami. Jednak sklepowe warzywa nie mają dobrej prasy i chciałabym spytać czy kupujecie warzywa ze sklepów z ekologiczną żywnością? Czy jednak takie "marketowe" też mogą być? Warzywa eko wychodzą zazwyczaj bardzo drogo, jeszcze nie wiem jaki apetyt będzie miała moja świnka i ile będzie ich jeść, a mam ograniczony budżet.

Pozdrawiam,
Helena


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Czy warzywa ze sklepu są dobre dla świnek?

Postautor: Gegoru » 10 marca 2020, 11:13

Wiesz, jak rodzice nie chcą, abyś robiła raban i reklamację, zawsze możesz ich objechać w "google opiniach", nic prostszego, a przynajmniej tyle będziesz mogła zrobić.

Grzybica to coś normalnego u świnek i normalna sprawa? Mocno bym polemizowałbym, a pogląd taki traktuje w gatunku "mocno sterylny poznawczo".

Przed zakupem warto sprawdzić opinię danego sklepu, zobaczyć bardziej wnikliwie jak wygląda dana świnka morska, jej sierść, jego oczka, jak się porusza itp. i itd. A potem jak już się ją ma w domu, to warto pójść na pierwszą wizytę do weterynarza, a nie czekać aż coś się zacznie dziać.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas