Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jadalne domki, mostki, tunele - jak to z nimi jest?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Jadalne domki, mostki, tunele - jak to z nimi jest?

Postautor: Gegoru » 23 grudnia 2019, 11:25

Od razu do rzeczy. W zoologicznych często widzę takie domki, mostki, tunele obleczone jakimiś ziółkami, do obgryzania i pytanie do Was. To jest dobre dla świnek? Bo wiem, że moje świnki lubią, ale czy to im na dłuższą sprawę nie zaszkodzi? Można, nie można, czy od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale nie cały czas? Z góry dzięki za info.


Awatar użytkownika

mariuszbielak90
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 stycznia 2020, 1:10
Kontaktowanie:

Re: Jadalne domki, mostki, tunele - jak to z nimi jest?

Postautor: mariuszbielak90 » 27 stycznia 2020, 1:12

A nie ma informacji czym dokładnie są obłożone te domki i mostki ? Warto by było zapytać bo w innym przypadku ciężko ocenić czy zaszkodzi czy nie.
____________________________________________________________________________________
Blog - złomowanie auta
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2020, 13:26 przez mariuszbielak90, łącznie zmieniany 1 raz.


EmmaAnderson1977
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 stycznia 2020, 8:10
Kontaktowanie:

Re: Jadalne domki, mostki, tunele - jak to z nimi jest?

Postautor: EmmaAnderson1977 » 27 stycznia 2020, 8:23

Hej!

sama nie mam takiego domku dla swojej świnki, ale kiedyś już je widziałam i trochę na ten temat poczytałam. Co do zakupu, jeszcze się nie zdecydowałam... Te domki są jadalne, naturalne. Nie powinny zaszkodzić. Te warzywno-ziołowe domki wykonane są często z mieszanki siana, skrobi, pietruszki, marchwi, pasternaku i są idealne do ścierania ząbków :)

pozdrawiam,
Emma


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Jadalne domki, mostki, tunele - jak to z nimi jest?

Postautor: Gegoru » 27 stycznia 2020, 11:14

Chyba im w najbliższym czasie sprezentuje taki domek, bo im się bardzo podobał, jedna ze świnek specjalnie z jedzonkiem (np. ogórkiem) biegła tam, aby się schować i w spokoju zjeść ;) Ząbki mają w dobry stanie, ale jeśli można jakoś sprawić, aby świnki się choć trochę rozerwały, to warto spróbować ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas