Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witaminy/suplementy

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Michael84
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 2020, 14:04
Kontaktowanie:

Witaminy/suplementy

Postautor: Michael84 » 13 lutego 2020, 14:11

Cześć, czy poza witaminą C, której podawanie, jak wiadomo, jest szczególnie ważne w przypadku świnek - podajecie coś jeszcze? Jakieś inne witaminy, suplementy? Mam swoją świnkę od niedawna i dopiero się poznajemy.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Marysia.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Witaminy/suplementy

Postautor: MajaiRosie » 16 lutego 2020, 12:54

Niestety, ale ktoś wprowadził Cię w błąd. Podawanie witaminy C to była moda sprzed 10 lat, aktualnie dobre karmy, jak np. Versele Laga Cavia Complete + zbilansowana dieta opierająca się na sianku i warzywach całkowicie spełnia świnkowe zapotrzebowanie. Podawanie sztucznej, dodatkowej wit. C bardzo szkodzi na nerki, a nie ma z niej żadnego pożytku.
Żadnych witamin, czy minerałów nie podajemy- odpowiednia karma bezzbożowa całkowicie wystarcza. Radzę również nie pokusić się o jakiekolwiek kostki, sole, czy kolby które sprzedawcy sklepów nam próbują wcisnąć...

Dodam jeszcze, że świnki to zwierzęta silnie stadne, i potrzebują towarzystwa tej samej płci ;)


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Witaminy/suplementy

Postautor: Gegoru » 17 lutego 2020, 17:03

Ostatnio byłem u znajomych i rzeczywiście, sprzedawca z zoologicznego wepchał im witaminę C do dodawania do poidełka. Pomijam, że to taka skuteczność jak z homeopatią i jedynie aplikacja przez strzykawkę może coś zdziałać. Jednak pojawia się pytanie - > po co? Tak jak zostało napisane - dieta i odpowiednia sucha karma i świniaczek będzie szczęśliwy ;)



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas