Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka nie je siana

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
nexay
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwietnia 2019, 23:13
Kontaktowanie:

Świnka nie je siana

Postautor: nexay » 22 marca 2020, 20:52

Cześć, mam problem z moją świnką, ma ona 3 latka i jest całkowicie zdrowa, ma błyszczącą sierść, popcornuje, ma dużo energii, chodzi normalnie na podłodze gdy ma czas na zabawę, je swoją karmę i warzywa, pije, zachowuje się tak jak zawsze, wszystko jest super.

Jedyny problem to to że ma biegunkę, próbuję ją zbić już od kilku dni nie dając jej żadnych mokrych pokarmów i dawając tylko zwykłą karmę i siano z Pepe lub z ziołami i lubczykiem, lecz ona go nie je, jedyne co czasami zrobiła to powąchała, pogryzła, i zostawiła. Wcześniej żarła siano jak popadnie i wszystko było okej, kupa twarda, nic się nie działo, tylko teraz coś się stało. Myślę że to przez siano samo w sobie, że jej po prostu nie smakuje, tak też się pytam was jakie siano używacie do swoich świnek? Czy jednak to może być jakaś choroba?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 536
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je siana

Postautor: MajaiRosie » 22 marca 2020, 22:53

Każda biegunka jest dla świnki bardzo niebezpieczna- czy świnka je chociaż karmę? Pamiętajmy, że świnka niejedząca umiera w przeciągu 48godzin.


nexay
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwietnia 2019, 23:13
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je siana

Postautor: nexay » 22 marca 2020, 22:57

MajaiRosie pisze:Każda biegunka jest dla świnki bardzo niebezpieczna- czy świnka je chociaż karmę? Pamiętajmy, że świnka niejedząca umiera w przeciągu 48godzin.

Tak je, tak jak napisałem wszystko jest z nią okej, normalnie się zachowuje, ma bardzo duży apetyt, je karmę no i z dużą chęcią jadłaby też warzywa, ale po prostu jej nie daję nic mokrego aktualnie. Wszystko szama tylko nie siano.


elizja
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2020, 14:41
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je siana

Postautor: elizja » 24 marca 2020, 14:47

hmm... a może to kwestia siana? Może zaczęło fermetnować? Spróbuj z innym sianem. Proponuję takie z dodatkiem ziół. Ale jeśli to nic nie zmieni i świnka nadal nie będzie chciała jeść, to zgłoś się koniecznie do weterynarza, bo takie niejedzenie sianka może być także oznaką problemów z zębami.

Elizka,
Mielno


nexay
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwietnia 2019, 23:13
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie je siana

Postautor: nexay » 24 marca 2020, 15:39

elizja pisze:hmm... a może to kwestia siana? Może zaczęło fermetnować? Spróbuj z innym sianem. Proponuję takie z dodatkiem ziół. Ale jeśli to nic nie zmieni i świnka nadal nie będzie chciała jeść, to zgłoś się koniecznie do weterynarza, bo takie niejedzenie sianka może być także oznaką problemów z zębami.

Elizka,
Mielno


Okej, spróbuję i jak co to napiszę czy się udało czy nie, dziękuję



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

  • Dołącz do nas