Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak przyzwyczaić się do hałasu świnek?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Jak przyzwyczaić się do hałasu świnek?

Postautor: cavcavn » 4 kwietnia 2020, 14:09

Witam!
Mam pewien problem, mam od miesiąca dwa prosiaczki. Wiem, że to dość mało, ale jestem w szoku, że udaje mi się z nimi zasnąć w pokoju chociaż na pięć godzin. Biorąc je wiedziałam, że świnki to zwierzątka nocne i bardzo hałasują. Niestety miewam problemy ze snem i zawsze potrzebowałam ciszy aby zasnąć. Jak miałam chomika to wynosiłam go do innego pokoju bo nie byłam w stanie zasypiać przy tym hałasie. Świnek wynieś nie mogę, ponieważ klatka jest bardzo duża i też nie mam gdzie ulokować klatki w małym mieszkaniu.
Czy uda mi się przyzwyczaić do hałasu świnek albo jak zrobić aby były ciszej? W nocy nie jest jeszcze tak tragicznie, ale cała ich klatka dosłownie podskakuje z samego rana.
Proszę o odpowiedź


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Jak przyzwyczaić się do hałasu świnek?

Postautor: MajaiRosie » 4 kwietnia 2020, 17:10

Problem jest pewnie znajomy dla wszystkich właścicieli świnek, którzy trzymają je w swoim pokoju. U mnie podstawą była zmiana klatki, w zwykłej 'setce' drżały pręty przy większych gonitwach. Zainwestowałam w kratki C&C i kuwetę z polipropylenu. Większa, ładniejsza i cichsza ;) Dalej, to zawsze podawać jedzenie tuż przed snem, żeby najadły się i poszły spać. Przed snem można też je wypuszczać na wybieg, by dodatkowo zmęczyć. Świnki nie są zwierzętami nocnymi w żadnym razie, po prostu one są aktywne ok. 6 godzin na dobę, resztę przesypiają. Z czasem można je przyzwyczaić do twojego tryby życia. U mnie zmorą zostały budziki- lubię nastawiać ich kilka, żeby powoli się rozbudzać, ale dziewczyny budzą się już przy pierwszym :D


Awatar użytkownika
Salsa12
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, 10:21
Lokalizacja: Domino
Świnki morskie: Malian
Kontaktowanie:

Re: Jak przyzwyczaić się do hałasu świnek?

Postautor: Salsa12 » 14 kwietnia 2020, 10:49

No niestety decydując się na świnkę trzeba pamiętać o tym, że bardzo często świniaczek będzie piszczał. Jeśli ktoś nie potrafi znieść tego dźwięku to nie powinien mieć świnki :) Zawsze można świniaczkowi sprezentować więszką klatkę z jakimiś ciekawymi zabawkami (hamak, gryzak)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas