Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomozcie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Bobby
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:22
Kontaktowanie:

Pomozcie

Postautor: Bobby » 18 maja 2020, 20:55

Witam wszystkich. Szukam porady, moja swinka ma 4 lata ,ostatnio mój swinek przeszedł operacje wycięcia kamienia z przewodu moczowego. Obecnie jest na antybiotyku i leku przeciwbolowym. Niestety problem jest taki że swinka nie chce jeść, oczywiście lekarz kazał dokarmiac strzykawka, I tak też robię, ale jak swinek chciał zjeść dziś trawę to tak dziwnie ruszał buzia jakby mu się przyklejalo w pyszczku i przestał brać pokarm. Ogólnie przed zabiegiem był okropnym zarlokiem. Teraz tylko siedzi w klatce . Jeśli coś wiecie...doradzcie. cały czas jesteśmy pod kontrolą veta. Dzięki za wszelkie opinie


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie

Postautor: Renika » 18 maja 2020, 22:37

A czy lekarz badał ząbki trzonowe i pyszczek, czy nie ma w środku żadnych urazów, czy szczęka nie jest poluzowana? Moje świnka właśnie tak miała po tym zabiegu. Operacja usunięcia kamienia z przewodu moczowego jest bardzo poważna i świnki też nie zawsze radzą sobie z bóem pooperacyjnym - może należy zwiększyć dawkę leku przeciwbólowego? Czy podajesz probiotyki po antybiotyku? To bardzo ważne, np. bio lapis, flora defense, flora balance. Spróbuj dokarmiać różnymi karmami ratunkowymi na zmianę aby świnka nabrała apetytu. Może zjadłaby coś miękkiego, np. kawałek arbuza, banana lub jabłuszka?


Bobby
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:22
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie

Postautor: Bobby » 19 maja 2020, 9:35

Oczywiście dokarmiam swinke, czasami coś zje ale naprawdę bardzo mało. Niewiem co z ząbkami, operacja była parę dni temu i skupiliśmy się na tym. Nie wiedziałam że można uszkodzić szczeke bo to brzuszek ma pocięty. Jutro mamy wizytę więc zobaczymy co powie. Ale jak długo to wszystko się goi, zauwazylam też że jak zje trochę trawy to znowu sika z krwią.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie

Postautor: Renika » 21 maja 2020, 1:13

I co powiedział weterynarz? Mam nadzieję, że chodzisz ze świnką do specjalisty od małych zwierząt. Goi się dość długo, to poważna operacja i tak naprawdę pierwszy tydzień po zabiegu jest ważny aby świnka jadła i wzmacniała organizm. Tak jak pisałam powyżej: często dokarmiaj świnkę, podawaj probiotyk i witaminę C (najlepiej naturalną), można kupić karmy lecznicze dr Ziętka, np. http://hipcio.sklep.pl/produkt/dr-ziete ... 8-kapsulek lub http://hipcio.sklep.pl/produkt/dr-ziete ... 8-kapsulek oraz żurawinę mieloną i podawać w rozcieńczeniu z wodą. Ponieważ moja świnka ma tendencję do tworzenia się piasku w pęcherzu i częstych zapaleń kupuję jej regularnie Allrodin-uti-Kn oraz Shilintong pian forte.


Awatar użytkownika
maliwiii1
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie

Postautor: maliwiii1 » 21 maja 2020, 11:35

Jest na lekach i wystraszony daj mu parę dni i zobacz co będzie dalej.

Siedzenie w domu ci nie sprzyja? Sprawdź https://sinial.pl/blog/body-wrapping-co-to-jest/

Bobby
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:22
Kontaktowanie:

Re: Pomozcie

Postautor: Bobby » 21 maja 2020, 15:55

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Byliśmy na kontroli i niby wszystko jest ok, mały nie spadł z wagi dzieki dokarmianiom, rana też ładnie się goi. Według weta wszystko wygląda ok. Pani powiedziała żeby dac mu więcej czasu na dojście do siebie bo to poważna operacja była. Powiedziała też żeby robić mu większe przerwy w dokarmianiu to jak zglodnieje sam zacznie jeść. Trochę się bałam ale faktycznie tak się stało, może nie je jeszcze tak dużo jak przed operacją ale przynajmniej sam. Myślę że x biegniem czasu będzie coraz lepiej. Oczywiście jeszcze jest na lekach ale mam nadzieję że wyzdrowieje i będzie dobrze. Dziękuję Wam za odpowiedzi.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas