Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

wielkość klatki

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

wielkość klatki

Postautor: newtie » 4 maja 2020, 14:29

czesc, tutaj moje kolejne rozwiewanie watpliwosci Chodzi o wielkosc klatki (a w zasadzie klatek) moich dwoch panienek. Od dobrych 5/6 miesiecy zbieralam na nowa klatke, bo bylam swiecie przekonana, ze moje sa za male, zawsze czytalam, ze klatka dla dwoch swinek do minimum 120cm. wiec taka klatke wybralam. Okazalo sie, ze wymiary owej klatki to 40cm x 80cm. Pozniej zmierzylam moje (mam dwie klatki polaczone ze soba) i okazalo sie, ze ich wymiary to ok. 65cm x 70 cm. I. teraz pytanie: czy to sa na pewno prawidlowe wymiary? Chcialabym dla moich prosiakow jak najlepiej i wole byc pewna na 100%.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: wielkość klatki

Postautor: MajaiRosie » 4 maja 2020, 14:55

Nie za bardzo rozumiem ten post. Jakiej klatki wymiary to 40x80?
I zgadza się, dla 2 samic minimum to 100cm, dla 2 samców to 120cm, ale podkreślam- jest to gatunkowe minimum. Zawsze starajmy się dać pupilom tyle przestrzeni ile jesteśmy w stanie, a nie samo minimum ;)


newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Re: wielkość klatki

Postautor: newtie » 4 maja 2020, 16:18

40x80 to wymiary klatki, ktora mialam w planie zakupic, ale okazalo sie, ze klatka, ktora mam teraz jest troche wieksza. Oczywiscie, staram sie dawac moim prosiakom jak najwiecej miejsca, prawie caly czas maja klatke otwarta (moga chodzic sobie po pokoju), jedynie kiedy nie ma mnie w domu siedza zamkniete.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: wielkość klatki

Postautor: MajaiRosie » 4 maja 2020, 20:36

Więc wniosek jest jeden- poszukaj większej klatki do kupienia :) Na Allegro klatki 100 i 120 są bardzo tanie, a porządne


Awatar użytkownika
maliwiii1
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:25
Kontaktowanie:

Re: wielkość klatki

Postautor: maliwiii1 » 21 maja 2020, 11:39

Zawsze możesz zainwetować w klatkę dwupiętrową dla świnki morskiej.

Siedzenie w domu ci nie sprzyja? Sprawdź https://sinial.pl/blog/body-wrapping-co-to-jest/

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: wielkość klatki

Postautor: MajaiRosie » 21 maja 2020, 12:13

Maliwi- nie stosujemy klatek piętrowych dla świnek. Ich kręgosłup nie jest przystosowany do biegania, czy co gorsza skakania po piętrach. Jako zwierzęta terytorialne, uważają jedynie powierzchnię dolną jako powierzchnię życiową. Nie wliczamy więc pięter w powierzchnię klatki.


ŚwinkaDoris
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2020, 16:39
Kontaktowanie:

Re: wielkość klatki

Postautor: ŚwinkaDoris » 23 maja 2020, 16:54

Nie za bardzo rozumiem ten post. Ale jedyne co mogę powiedzieć to to, że klatka o wymiarach 80×50 cm powinna wystarczyć na jedną świnkę. :D Natomiast jeśli świnek jest więcej to radziłabym postarać się o większą klatkę ;) Na stronkach typu Olx można znaleźć klatki w dobrej cenie, i w dobrym stanie. Ja niedługo będę miała świnki morskie, i tu przychodzi mi na ratunek moja przyjaciółka, która sprzedaje mi klatkę za 50 zł, jest w super stanie jak na ok. 4 lata używania. Normalnie kosztowała 150 zł. Mam nadzieję że pomogłam :)


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: wielkość klatki

Postautor: MajaiRosie » 25 maja 2020, 9:26

ŚwinkaDoris pisze:Nie za bardzo rozumiem ten post. Ale jedyne co mogę powiedzieć to to, że klatka o wymiarach 80×50 cm powinna wystarczyć na jedną świnkę. :D


Świnki są silnie stadne i w dzisiejszych czasach już nawet nie wspomina się o "klatce dla jednej świnki". Trzymanie świnki pojedynczo jest niespełnianiem wymogów gatunkowych i tym samym nie zapewnianiu jej odpowiednich warunków dla zdrowego i szczęśliwego życia. :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas