Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świerzb? Intensywne drapie i "łupież"

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kosmitka:3
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 marca 2020, 10:16
Kontaktowanie:

Świerzb? Intensywne drapie i "łupież"

Postautor: Kosmitka:3 » 14 października 2020, 0:46

Hej! Mam pewne pytanie dotyczące mojej świnki morskiej... Jest to samiec świnki gładkowłosej. Czarnusia (bo tak się nazywa) wzięlismy ze sklepu zoologicznego ponad 2 lata temu. Po kupnie okazało się, że prosiak ma świerzba. Czarnuś dostał zastrzyk i maść na rany. Wszystko się zagoiło.
W takim razie jaki jest problem?
Chodzi o to że Czarnuś często intensywnie się drapie. Na futerku widzę czasem ,,łupież" , a kilka razy po kontakcie ze świnką miałam na skórze swedzące zaczerwienienia, które po chwili znikały.
Świnka nie ma ran. Gdy wspomniałam o tym u weta, Czarnuś dostał kolejny zastrzyk.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić... Dzisiaj Czarnuś drapał się tak intensywnie, że zaczął kwiczeć. Czasem gdy dotykam go po bokach (nie lubi tego) Czarnuś kwiknie i podskoczy. Znalazłam obok klatki kilka włosów Czarnusia wchodzących z takiego ,,paprocha".
Proszę o pomoc! Świnka nie ma ran, ale się drapie...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świerzb? Pomocy!

Postautor: MajaiRosie » 14 października 2020, 14:23

Zmienić weterynarza! Zastrzyk na łupież?! To chyba jakiś żart...


Kosmitka:3
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 marca 2020, 10:16
Kontaktowanie:

Re: Świerzb? Intensywne drapie i "łupież"

Postautor: Kosmitka:3 » 30 października 2020, 23:15

Szczerze nie pamietam nawet na co dokładnie byl ten zastrzyk. Czarnuś dostał go w kark. Może na odrobaczenie albo znieczulenie żeby się nie drapał... wątpię że problem tkwi w weterynarzu. To jedna z najlepszych przychodni dla małych zwierząt w okolicy, uratowali nie jednego zwierzaka. Jakis czas temu Czarnuś mial tam USG i dostał tez taki specjalny płyn zeby go umyć bo miał za suchą skórę. Śwince nie dolega nic poważnego, tylko czasem intensywnie się drapie... No a dzisiaj znalazłam kolejne kilka włosów wychodzących z takiego paprocha. Świnka nie ma ran ani łysych miejsc. Czy może wypadanie po killa włosów jest normalne...? :O :(


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świerzb? Intensywne drapie i "łupież"

Postautor: MajaiRosie » 31 października 2020, 11:18

Normalnym na pewno nie jest, ale zamiast świerzbu może ma wszoły? Często się objawiają własnie poprzez wypadanie kępek sierści



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas