Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dominacja u świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
theola36
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 października 2020, 10:11
Kontaktowanie:

Dominacja u świnek

Postautor: theola36 » 16 października 2020, 10:20

Hej, mam problem mianowicie mam dwie samiczki które były ze sobą zanim je przygarnęłam. Joga i Wisia, Joga wykazywała dominujący charakter czasem przeganiała Wisię albo na nią gruchała ale nie było to nic poważnego. Od paru dni Joga nie odstępuje Wisi na krok biega za nią gdy ta tylko wyjdzie ze schronienia co Wisię stresuje podobna sytuacja jest na wybiegu. Przez co Wisia praktycznie nie wychodzi ze swojego schronienia. Podkreślam że wcześniej tylko raz miałam podobną sytuację ale przeszła po dniu. Co może być przyczyną? Nie wiem co robić, proszę o poradę.


Awatar użytkownika

Gość
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 października 2020, 12:48
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Linia, Sami
Kontaktowanie:

Re: Dominacja u świnek

Postautor: Gość » 28 października 2020, 12:52

Może któraś z samiczek ma ruję? Jeśli zachowanie będzie powtarzało się długo, lepiej skontaktuj się z jakimś specjalistą.


La pregunta
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 grudnia 2020, 21:34
Kontaktowanie:

Re: Dominacja u świnek

Postautor: La pregunta » 14 grudnia 2020, 21:39

Ja mam podobne pytanie. Mija starsza ma 7 miesięcy, młodsza 8 tygodni. Starsza często goni małą , czasami skubnie ale bez przesady. Chciałam zapytać czy takie zachowania starsza będzie reprezentować już zawsze czy kiedyś przestanie ? Żal mi czasem malucha, chociaż chyba większego wrażenia to na niej nie robi


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dominacja u świnek

Postautor: MajaiRosie » 15 grudnia 2020, 8:29

Są to normalne zachowania stadne, musimy przestać personifikować świnki i porównywać do człowieka. Młodej nie dzieje się krzywda. Mogą to być zarówno zachowania demonstracyjne, jak i ruja, która powtarza się co kilka tygodni, do końca życia. :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas