Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Młoda świnka gryzie i nie daje się wziąć na ręce

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
mtosia12
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2020, 14:14
Świnki morskie: Tosia

Re: Młoda świnka gryzie i nie daje się wziąć na ręce

Postautor: mtosia12 » 13 stycznia 2021, 20:52

Moja Tosia tak samo. Też jest młoda i nie lubi brania na ręce i gryzie całkiem mocno. Ja postanowiłam że ze 2 tygodnie nie będę jej niepotrzebnie brała na ręce jedynie tylko do sprzątania klatki itp. Podobno młode świnki są takie "buntowniczki" a potem są spokojniejsze i przechodzi im to. Tak powiedziała moja koleżanka która ma dłużej swojego prosiaka.


Awatar użytkownika

Zosia i Tosia
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 19 marca 2020, 21:30
Świnki morskie: Sosia, Bielinka, Karmelcia, Tostuś, Glutek
Kontaktowanie:

Re: Młoda świnka gryzie i nie daje się wziąć na ręce

Postautor: Zosia i Tosia » 19 stycznia 2021, 14:40

Verdi pisze:@MajaiRosie w moim przypadku nie tyle chodzi o charakter, co o agresję mojego zwierzaka, poza tym Fudgy jest już praktycznie dorosły, ma około 9 miesięcy i waży jakieś 850g, może więcej. :) Od weterynarza otrzymałem informację, że kastracja powinna pomóc na agresję wobec mojego drugiego samczyka, który na ten moment ma około 4 miesiące.

#Edit:
I tak jeszcze abstrahując od bieżącego problemu, to w planach mam stopniowe powiększanie stadka do 4-5 świnek (prawdopodobnie dokupię 2 lub 3 samiczki), więc tak czy inaczej w końcu czekałby go ten zabieg, wszak nie planuję zakładać własnej hodowli. :)

Ja też mam 5 świnek morskich przez dużo zbiegów okoliczności. Na początku miałam 2. Aż 7 świnek urodziło się u mnie. Ale musiałam oddać aż 4. To były naprawdę zbiegi okoliczności, więc nie krytykujcie mnie. Mam 3 samiczki i 2 samców i ja trzymam je w dwóch osobnych klatkach. Puszczam je pojedynczo, że najpierw dziewczynki, a później chłopcy. Raczej nie będę kastrować samców choć zaczęli się gryźć. Naszczęście to tylko czasami i nie jest to tak poważny problem. Moje dziewczynki też się kłóciły, ale po kilku tygodniach się uspokoiły i tylko czasami, któraś się ugryzie lub pogoni. Życzę Wam przede wszystkim zdrowia i aby udało Ci się mieć takie stadko jakie chcesz. Powiem Ci jest często zabawnie.
Ps. Napisz jak czuje się twój świnek po zabiegu.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas