Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy dwa samce mogą się przestać lubic?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
CookieH
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 grudnia 2020, 19:08
Kontaktowanie:

Czy dwa samce mogą się przestać lubic?

Postautor: CookieH » 19 lutego 2021, 13:46

Takie pytanko. Mój prosiek ma 3 miesiące i chcę dołączyć do niego przyjaciela, 1 miesięcznego samczyka. Z tego, co doczytałam to młode świnki mogą się szybciej polubić, ale obawiam się, czy za kilka miesięcy, jak zacznie się burza hormonoów, nie zaczną się walki? Może ktoś miał podobne doświadczenia?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy dwa samce mogą się przestać lubic?

Postautor: MajaiRosie » 19 lutego 2021, 15:39

Na pewno zaczną ;) To normalne zachowanie, nie należy świnek rozdzielać, jeżeli nie ma ran do szycia. W wieku około 1 roku hormony się uspokajają


CookieH
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 grudnia 2020, 19:08
Kontaktowanie:

Re: Czy dwa samce mogą się przestać lubic?

Postautor: CookieH » 19 lutego 2021, 16:46

To może lepiej poczekać na łączenie po roku?


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Czy dwa samce mogą się przestać lubic?

Postautor: MajaiRosie » 20 lutego 2021, 10:35

Świnki są silnie stadne, przez rok czasu mogą zachorować na depresję i odejść z powodu braku towarzystwa. Walki, przepychanki są normalnym elementem ich życia, nie należy się ich bać!


Awatar użytkownika
BajtekiKajtek
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 6 czerwca 2021, 15:30
Świnki morskie: Bajtek Kajtek
Kontaktowanie:

Re: Czy dwa samce mogą się przestać lubic?

Postautor: BajtekiKajtek » 6 czerwca 2021, 17:14

Też mi pytanie. Oczywiście że tak. Zaczną walczyć o samicę ( jeśli jest w pobliżu np. w tej samej klatce) lub o terytorium.

PajtekiKajte

George_Tedy
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 października 2022, 9:13
Świnki morskie: George, Tedy
Kontaktowanie:

Re: Czy dwa samce mogą się przestać lubic?

Postautor: George_Tedy » 16 stycznia 2023, 0:33

Poradzicie co mam zrobić. Moja sytuacja jest podobna ale też bardziej skomplikowana. Mam syna jedynaka w spektrum autyzmu. Z racji że jest sam zapragnął zwierzątko bo mocno doskwiera mu samotność szczególnie po pandemii)
. Nadarzyła się okazja i wzięliśmy od znajomej pierwszą świnkę, ale z racji tego co się dowiedziałam po 3 tyg wzięliśmy druga by nie była sama. Pierwszą to był samiec, więc na drugą też zdecydowaliśmy się podobnie by uniknąć problemu (wiadomo).
Wszystko było super, świnki się bardzo polubiły i świetnie się dogadywały, popcornoealy od rana do nocy. Niestety od ostatniego miesiąca jedna z nich jest bardzo agresywna, za to druga boi się własnego cienia.
Dodatkowo syn zaczął się bać bo kilka razy widział je w akcji, a w nocy budzony przez nie przychodzi do nas przestraszony i za nic nie chce wrócić do pokoju.
Niestety nie mam warunków by świnki rozdzielić a dziś osiągnęłam kraniec swojęj wytrzymałości.
Nie jestem osobą która się poddaje łatwo, wszystkiego próbowałam, ale chyba mnie to wszystko przerosło i nie wiem co w tej sytuacji mogę zrobić.
Starsza świnka zastraszona ma już naderwane uszko, nie może się dopchnąć do jedzenia wielokrotnie i cały czas jest napastowana przez drugą i chowa się.
Mają hamaki, dwa domki, zabawki, tunel, są wypuszczane i majá co chcą, a mimo tego młodszy jest agresywny, zaborczy i zazdrosny. Mnie kilka razy już złapał za rękę oraz o ile pierwszą świnkę nauczyłam kuwety i jest bardziej spokojna i czystą, druga to jej przeciwieństwo.
Poradźcie proszę jak to rozwiązać tak po ludzku.
Z góry dziękuję


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas