Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Neutralizator zapachu dla gryzoni

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: wilczek » 3 listopada 2017, 11:48

Hej jak w temacie neutralizator dla gryzoni firmy Bene........k ma składzie żel krzemionkowy czy mogę coś takiego zastosować pod pelet i na to matę łazienkową??? Czy jest to bezpieczne dla gryzonia???? wrazie zjedzenia????


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: Ptyś i ... » 3 listopada 2017, 15:10

Bene...k co? Bez przesady. Ach ta polityka...

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: Kluzka » 3 listopada 2017, 16:47

Chcesz stosować neutralizator z jakiegoś konkretnego powodu, czy pytasz "na zaś"? Warto najpierw zwiększyć częstotliwość sprzątania i prania, dopiero jeśli to nie pomoże, próbować neutralizatorów. Miałam problem z zapachem kocyków, mimo prania zapach wciąż się na nich utrzymywał. Od jakiegoś czasu dodaję ocet do świnko-prania, bardzo pomaga i neutralizuje zapachy.
Wydaje mi się, że jest w miarę bezpieczny, choć ręki bym sobie nie dała uciąć. Sprzedają go miedzy innymi na Hipciu, a to dobry sklep. Z drugiej strony, im mniej chemii tym lepiej dla prosiaków.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: Ptyś i ... » 3 listopada 2017, 17:46

Na temat: Skąd wiesz o jaką markę chodzi? Napisała Bene.....k. XD Chce sprzątać panem Bronisławem. Ocet to dobry pomysł skoro działa.
Kluzka pisze:
Wydaje mi się, że jest w miarę bezpieczny, choć ręki bym sobie nie dała uciąć.

To już ocet szkodliwy. XD PO co Bóg stworzył świnke morską? Żeby była pupilem i przysmakiem w Peru czy szkodziło wszystko i wszystko. :hmmm:
Nie na temat: usunęłam. Nie na temat, to po co piszesz? //kin28.
PS. Ewa, Eleonora, Dagamra, Bernadetta, Antonina wow wow wow. Fajnie, że masz tyle świnek. ;) Tyle tylko ile ty razy sprzątasz klatkę. Ja mam 1 i to jest horror. Posprzątałem klatkę i po chwili już jest tysiąc bobków.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: illaa421 » 24 października 2019, 11:56

Ja tam po prostu codziennie sprzątam. Chociaż tyle, żeby wyrzucić boby, a klatkę myje normalnie 2 razy w tygodniu :D


korek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 stycznia 2021, 9:20
Kontaktowanie:

Re: Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: korek » 18 marca 2021, 12:04

Zakupiłam pierwszy lepszy neutralizator w wyszukiwarce Google. Neutralizator nazywa się Benek Zielona Herbata 0,5 , jest na nim narysowany kot. Nie mam pewności czy świnki i tego nie zjedzą, gdy zmieszam go z trocinami. Zadałam to pytanie mailowo w sklepie, w którym go zakupiłam, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Składniki: Mineralny sorbent jonowo-wymienny, kompozycja zapachowo-dezodorująca.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: MixQQ » 18 marca 2021, 21:56

W sumie świnki nie śmierdzą, bobki/mocz też. Jaki jest sens posiadania tego sprzętu? Regularnego czyszczenia klatki i tak to nie zastąpi


Cromik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwietnia 2022, 7:24
Kontaktowanie:

Re: Neutralizator zapachu dla gryzoni

Postautor: Cromik » 12 maja 2022, 10:57

Świnki same nie śmierdzą bo gryzonie nie śmierdzą i się czyszczą. Dotyczy to również chomików jak i skoczków. Jednak prblem jest z ich moczem i klatką. Trzeba regularnie wymieniać ściółkę, wtedy nie będzie smierdziało (swinki małe nie są a jeśli jest ich kiilka to będą sikały dość intensywnie).

U mnie dobrze się również sprawdzają świece zapachowe dla zwierząt: https://mascota.pl/pl/10-swiece-zapachowe Są wykonane z wosku sojowego,tak wiec nie są szkodliwe dla zwierząt i ludzi. Jeśli jednak ściółka nie będzie zmieniana regularnie to nie pomogą.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas