Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świerzb

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
didi12369
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 8:40
Kontaktowanie:

Świerzb

Postautor: didi12369 » 25 stycznia 2011, 9:02

Witam moja świnka morska chyba jest chora, a mianowicie wiem to na pewno, świnka na początku bardzo się drapała potem zaczęła jej wypadać sierść( to nie było zwykłe wypadanie bo teraz jest prawie łysa), a do tego ma rany na pleckach myślę, że od tego drapania kupiłam jej lek na świerzb o nazwie novoscabin ( dla ludzi ale powiedziano mi że świnki morskie też mogą go stosować), a dzisiaj rano patrzę na moją świnkę, a ona ma zaropiałe oczko. Świnka ma ok 1roku. Proszę o odpowiedź bardzo się boję o moją świnkę. :(



PS: Świnkę chyba boli też noga przez te drapanie (nie jestem pewna) przewraca się na grzbiet i dziwnie zostaje w bezruchu, i noga musiała jej wejść między kratki.


Awatar użytkownika

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Chyba to świerzb

Postautor: admin » 25 stycznia 2011, 12:00

I nie byłaś z tym u weterynarza? Świerzb/grzybica są bardzo uciążliwymi chorobami. Samymi maściami tego nie wyleczysz. Moja świnka miała grzybicę, leczenie było bardzo długie, nie pomagały żadne maści i preparaty w sprayu. Zadziałała dopiero seria silnych zastrzyków u innego weterynarza. Morał z tego taki, że jeśli kuracja pierwszego nie będzie przynosić widocznych efektów, udaj się do innego. Oczko może być zaropiałe, bo być może dostało się do niego trochę maści.


Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: Chyba to świerzb

Postautor: Martex » 25 stycznia 2011, 12:01

Cześć. Nie przejmuj się, ja miałam taki sam problem, tyle że moja świnka chyba miała na coś uczulenie. Też jej wypadały włosy, również łysiała. Poszłam do weterynarza i przez jakieś 2-3 dni musiałam z nim chodzić na zastrzyki... Ale opłacało się, bo Mikuś wyzdrowiał :) Także idź do weterynarza ( nie wiem czy już byłaś...).

I spokojnie, wszystko będzie dobrze :)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: vagina_denata » 25 stycznia 2011, 16:03

Jeżeli podejrzewasz, że to świerzb to bardzo uważaj na siebie! To piekielnie zaraźliwy pasożyt, jeżeli go złapiesz to będziesz miała przerąbane... Po każdym dotknięciu świnki myj ręce gorącą wodą z mydłem, nie całuj jej i nie spoufalaj się za bardzo. Podobnie należy postępować, jeżeli świnka ma grzybicę.

I oczywiście, trzeba iść do weterynarza.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

didi12369
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 8:40
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: didi12369 » 25 stycznia 2011, 19:11

Dziękuję za odpowiedzi są one dla mnie bardzo przydatne. Nie byłam z nią jeszcze u weterynarza, ale jak najszybciej z nią pójdę, ta choroba nie jest groźna dla życia mojej świnki?


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: vagina_denata » 25 stycznia 2011, 22:15

Jest groźna, jeżeli nie zostanie szybko wyleczona.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

tyberian

Re: Świerzb

Postautor: tyberian » 4 października 2011, 7:42

Novoscabin jest lekiem na świerzbowca, a że choroba ta jest wywoływana tymi samymi bakteriami co u człowieka, można go używać również u świnek morskich bez obaw że zliże i coś jej będzie, sam stosowałem i wiem że lek znakomicie się spisuje. Jeśli świnka ma świeżba to wysmaruj ją całą delikatnie wcierając w skórę, a okolice oczu i środek ucha wysmaruj lekiem o nazwie ATECORTIN....wszystko zastosuj w ciągu tygodnia dwa razy (np.co trzy dni) po czym świnkę wykąp w nizoralu szampon w saszetkach, ale tylko raz. Potem do weterynarza i niech da śwince (broń panie zastrzyk !!! bo będzie powrót świerzbowca) STRONGHOLD lub IVOMEC 5 kropel za ucho na 1 kg masy ciała świnki, lek ten wchłania się w skórę do naczyń i zabija jajka świerzbowca. Ogólnie miesiąc i świnka zdrowa. Klatkę i kuwetę przemyj ACE lub octem. Powodzenia
Ostatnio zmieniony 4 października 2011, 8:36 przez tyberian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zatwierdzilam Twoj post bo ma sens,ale zwracaj uwage na date,nie odswierzaj starych tematow


Awatar użytkownika
wlazły
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, 11:38
Świnki morskie: Tosiek
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: wlazły » 19 października 2011, 21:13

Mam dwie świnki jedna ma świerzba skapowałem się niedawno ze ma świerzba jak zaczęła tracić sierść. Słyszałem ze trzeba je rozdzielić ta druga co nie ma świerzba mogła się on niej zarazić? Umyć szamponem wystarczy? Proszę o odpowiedz.

Mój największy skarb Tosiek.
Był chomik. Były rybki. Jest pies. Ale najbardziej kocham moją świnkę.

Konto usunięte

Re: Świerzb

Postautor: Konto usunięte » 19 października 2011, 21:32

Poczytaj wyzej


Hewren
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 października 2011, 15:30
Świnki morskie: Franek oraz Tuptuś.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb

Postautor: Hewren » 23 października 2011, 15:54

Mój Franek od czasu do czasu się drapie,wypada mu sierść ale nie ma łysinek,Czy to też jest świerzb :?:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas