Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
sylwia8677
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 marca 2012, 21:14
Kontaktowanie:

jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: sylwia8677 » 8 marca 2012, 21:24

chce kupić synowi świnkę morska chciałam długowłosą ale pani w zoologicznym mi odradziła mówiąc ,że ma długie włosy i trzeba za każdym razem jak się wysika myć jej tyłek bo włosy pózniej jej śmierdzą moczem dlatego mam pytanie na temat świnki rozetki czy też trzeba jej za każdym razem myć tyłek i którą rase najlepiej wybrać która jest spokojniejsza itd. . jak wyglada opieka na d świnka długowłosą a jak nad rozetką .Dodam ,że syn będzie sprzątał w klatce karmił itd. a ja mu będe pomagać


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: kin28 » 8 marca 2012, 21:30

viewtopic.php?f=10&t=3629
viewtopic.php?f=41&t=3742
A ogółem: rozetce stoją włosy na wszystkie strony, czasem kąpać trzeba, nawet taką co ma kilka włosów. Czesać trzeba czasem każdą, by wyczesać martwy włos. Opieka nad rozetką nie różni się od opieką nad długowłosą, obie trzeba pielęgnować. Ile syn ma lat? Będzie łatwiej określić :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: vagina_denata » 9 marca 2012, 1:54

Pani z zoologa jak zwykle popisała się wiedzą i obyciem.
Ogółem świnki długowłose wymagają większej pielęgnacji: czesanie, kąpanie, przycinanie futra (jak futrzak jest wystawowy to nawija się go na papiloty ;)). ALE: kąpać nie można zbyt często, a już na pewno nie po każdym sikaniu. Świnki sikają w kółko, kilkanaście razy na dzień, ciekawe jak pańca z zoologa sobie wyobraża mycie świnki co godzinę.
Jak się śwince często sprząta to nie śmierdzi niezależnie od długości futra, ale też trzeba brać pod uwagę, ze one bardzo chłoną zapachy z otoczenia, więc zaniedbana może się zaśmiardnąć.
Wszystkie odmiany świnek zachowują się tak samo.
Jeżeli syn jest mały, to proponowałabym krótkowłosą, bo dziecko może niechcący szarpnąć długie kłaki świnki i sprawić jej ból.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

sylwia8677
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 8 marca 2012, 21:14
Kontaktowanie:

Re: jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: sylwia8677 » 9 marca 2012, 8:02

syn ma 12lat ale mamy w dimu drugiego syna co ma 4 latka i bardziej boje się ,że on może szarpnąć włosy świnki wyczytałam ,że lepiej nie kupować w zoologicznym gdzie najlepiej kupić jestem z Katowic na allegro boje się kupić jakoś nie potrafie sobie wyobrażic biednego zwierzaczka w transporcie


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: vagina_denata » 9 marca 2012, 10:10

Najlepsze źródła są dwa: zarejestrowana (to ważne) hodowla albo adopcja. Spos hodowli znajduje się tu: http://ccpklub.pl/polskie.html Świnka z hodowli będzie młodziutka, zdrowa (jeżeli nie - hodowca w odróżnieniu od sklepu na pewno o tym poinforumuje), przyzwyczajona do ludzi i rasowa, a co za tym idzie można bardzo dokładnie przewidzieć jej wygląd po dorośnięciu. Transport między miastami raczej nie stanowi problemu. Minusem jest cena zwierzątka, zależnie od rasy jakieś 100-300. ALe czasami hodowcy oddają za darmo w dobre ręce świnki, którymi z jakiś przyczyn nie mogą się opiekować, a jeżeli świnka nie spełnia cech danej rasy jej cena jest niższa.
Adoptować można dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Świnkom Morskich: http://swinkimorskie.eu/adopcje.php Świnka ze Stowarzyszenia jest darmowa ;), zdrowa, wychuchana, wydmuchana, oswojona z ludźmi i innymi świnkami. Szczegóły dotyczące adopcji są na stronie Stowarzyszenia i ich forum. Gdybyś zdecydowała się na adopcję polecam wziąć od razu dwie świnki, one wchodzą we wspaniałe inkerkacje między sobą :)
A zoologów faktycznie nie polecam, sama mam bardzo niefajne przeżycia z nimi.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: kin28 » 9 marca 2012, 15:00

W Katowicach są 2 hodowlę:
http://syriuszcavia.pl/sprzedaz.php
http://naturalcavia.republika.pl/sprzedaz.htm
lub tak jak mówi vagina_denata - z adopcji :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

majapura
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 marca 2013, 11:54
Świnki morskie: Ryś
Kontaktowanie:

Re: jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: majapura » 1 kwietnia 2013, 13:10

Jeśli dziecko jest małe to lepsza będzie rozetka,a jak dziecko jest duże to i ta morze być i ta. :ok: :ok:


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: jaka świnka dla dziecka długowłosa czy rozetka

Postautor: vagina_denata » 1 kwietnia 2013, 16:44

I po co odświeżasz temat? W dodatki nie pisząc nic sensownego.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas