Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

oddam świnkę gładkowłosą w dobre ręce Sosnowiec

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Manu
Użytkownik
Kontaktowanie:

oddam świnkę gładkowłosą w dobre ręce Sosnowiec

Postautor: Manu » 5 lipca 2018, 9:24

Chciałabym oddać świnkę morską gadkowłosą Tusię (dwuletnią) w dobre ręce.
Załączniki
Resized_Screenshot_20180617-095628_9007(1).jpeg

Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: oddam świnkę gładkowłosą w dobre ręce Sosnowiec

Postautor: Darom » 6 lipca 2018, 18:18

A co ? pobawiłaś się już i znudziło Ci się zwierzątko ???

Mirriam
Użytkownik
Świnki morskie: Lusia & Lexi
Kontaktowanie:

Postautor: Mirriam » 6 lipca 2018, 18:26

Darom pisze:A co ? pobawiłaś się już i znudziło Ci się zwierzątko ???

Niekoniecznie to może być powodem tej decyzji. Z góry szybciej zakładałabym uczulenie.
Miałam wstawiać ogłoszenie tutaj na forum, że oddam malucha, ale po takim komentarzu jak Twój, aż się boję, że oskarżą mnie o bezmyślne rozmnażanie zwierząt. Najpierw lepiej byłoby raczej zapytać, dlaczego taka a nie inna decyzja, nie sądzisz?

Lusia & Lexi - dwa niesforne prosiako-dzieciaki :rotfl:

Darom
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Darom » 6 lipca 2018, 18:35

To samo przez się mówi. Nie trzeba o nic pytać. Każda inna odpowiedź typu, że mam uczulenie, ze brakuje mi czasu itd., będzie odpowiedzią wymijającą. A prawda będzie inna tak naprawdę. Czyli ta, którą ja znam i wielu z tego forum pewnie też. A po drugie rozmnażanie zwierząt w domu na własną rękę jest nie odpowiedzialnym czynem ze strony opiekuna tych zwierząt. Tworzysz w ten sposób pseudo chodowle, nie masz uprawnień do prowadzenia czegoś takiego i jest to karalne. Zanim jednak Ty czy autorka tego tematu zdecydujecie się oddać swoje świnki proponuję wcześniej skontaktować się z SPŚM.
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2018, 18:43 przez Darom, łącznie zmieniany 1 raz.

Mirriam
Użytkownik
Świnki morskie: Lusia & Lexi
Kontaktowanie:

Postautor: Mirriam » 6 lipca 2018, 18:42

Darom pisze:To samo przez się mówi. Nie trzeba o nic pytać. Każda inna odpowiedź typu, że mam uczulenie, ze brakuje mi czasu itd., będzie odpowiedzią wymijającą. A prawda będzie inna tak naprawdę. Czyli ta, którą ja znam i wielu z tego forum pewnie też. A po drugie rozmnażanie zwierząt w domu na własną rękę jest nie odpowiedzialnym czynem ze strony opiekuna tych zwierząt. Tworzysz w ten sposób pseudo chodowle, nie masz uprawnień do prowadzenia czegoś takiego i jest to karalne.

hodowle*
No i właśnie już się zaczyna. Raczej żadna z moich świnek nie jest jak bojownik i nie potrafi zmienić swojej płci. Sama jestem przeciwna bezmyślnemu rozmnażaniu zwierząt, ale przygarnięta świnka okazała się ciężarna. I co? Ja nie dopuściłam do niej samca i wina nie leży po mojej stronie za to, że tak się stało. Także proszę mnie tutaj o pseudo hodowlę nie oskarżać, bo można to zakwalifikować jako rozsiewanie nieprawdziwych informacji.

Lusia & Lexi - dwa niesforne prosiako-dzieciaki :rotfl: