Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Suszenie

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
mrowpa
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwietnia 2016, 18:29
Lokalizacja: Koszalin
Świnki morskie: Tofik i Szynka
Kontaktowanie:

Suszenie

Postautor: mrowpa » 18 września 2016, 10:01

Hej.
Pewnie temat juz powstał ale korzystam z telefonu i nie mogę go nigdzie znaleźć. Moje juz dwie świnki- jedna nie dawno adoptowana. Prawie cały czas jedzą świeże zioła i liście. To co jestem pewny, że im nie zaszkodzi- i moje pytanie jak to wysuszyć- dwie duże porcje wysuszylem w piekarniku- 4 dni sie suszyły ale po wyjęciu robią sie wilgotne- w sensie nie tak suche jak wyjęte z piekarnika. Czy do czasu aż nie bedzie ogrzewania włączonego to musze je podsuszac w piekarniku? I jak wy suszycie i co dla prosiakow? Ja szuszę pokrzywę, mniszek, konieczyne, liście drzew i krzewow owocowych, liscie słonecznika i zastanawiam sie co jeszcze da sie łatwo wysuszyć


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Pikoskinnypig
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Piko
Kontaktowanie:

Re: Suszenie

Postautor: Pikoskinnypig » 18 września 2016, 10:12

trawa, mięta, babka, melisa, koperek, natka pietruszki i marchewki, tymianek, kolendra, bazylia, nagietek, rumianek, szałwia, siemię lniane.

´Nasi idealni towarzysze mają zawsze 4 łapy´<3 - Colette

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Suszenie

Postautor: lemonochan » 20 września 2016, 16:58

mrowpa pisze:Hej.
Pewnie temat juz powstał ale korzystam z telefonu i nie mogę go nigdzie znaleźć. Moje juz dwie świnki- jedna nie dawno adoptowana. Prawie cały czas jedzą świeże zioła i liście. To co jestem pewny, że im nie zaszkodzi- i moje pytanie jak to wysuszyć- dwie duże porcje wysuszylem w piekarniku- 4 dni sie suszyły ale po wyjęciu robią sie wilgotne- w sensie nie tak suche jak wyjęte z piekarnika. Czy do czasu aż nie bedzie ogrzewania włączonego to musze je podsuszac w piekarniku? I jak wy suszycie i co dla prosiakow? Ja szuszę pokrzywę, mniszek, konieczyne, liście drzew i krzewow owocowych, liscie słonecznika i zastanawiam sie co jeszcze da sie łatwo wysuszyć


W piekarniku O.o ja suszyłam na parapecie. Ostatnio były ciepłe dni 2-3 dni i suche jak wiór potem do pojemnika i już. Choć myślę o zakupie suszarki do grzybów wtedy mogła bym zacząć suszyć pietruszkę, marchew i buraczki.
Obecnie susze tylko zielone części rośliny natkę pietruszki/koniczynę/natkę marchewki/liście maliny


kacperro1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 września 2016, 12:30
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: Suszenie

Postautor: kacperro1 » 27 września 2016, 15:33

A taka suszarka do grzybów się sprawdzi? Bo teraz jak nastały chłodniejsze dni to już nici z suszenia na zewnątrz...


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Suszenie

Postautor: lemonochan » 5 października 2016, 20:33

kacperro1 pisze:A taka suszarka do grzybów się sprawdzi? Bo teraz jak nastały chłodniejsze dni to już nici z suszenia na zewnątrz...



Nie mam pojęcia :blush: jak będę miała (bo grzyby są u mnie często) to napisze czy się nadaje. Chyba że znajdziesz na jakimś forum. Choć może i w piekarniku też dobrze. W sumie nie wiem jak to z tymi składnikami odżywczymi czy ulegają jakieś destrukcji czy nie



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas