Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

choroba świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
spoli2003
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 października 2012, 11:52
Kontaktowanie:

choroba świnki

Postautor: spoli2003 » 9 października 2012, 11:54

Witam,

Pozwoliłem sobie napisać tego posta, gdyż jestem już zdesperowany w walce o zdrowie naszej świnki morskiej zwanej Ganja. Przybliżę pokrótce na czym polega problem:

27.09 - wystąpienie lekkiej, śmierdzącej biegunki
28.09 - pierwsze problemy z jedzeniem (tylko okazjonalne skubanie sianka), odstawiliśmy warzywa
29.09 - wizyta u weterynarza, podano podskórnie antybiotyk i probiotyk, przepisano antybiotyk do poidełka i probiotyk do pyszczka
30.09-02.10 - świnka osowiała, karmiona przez strzykawkę
03.10-07.10 - powolna poprawa, świnka zaczęła wychodzić z domku, spacerować po mieszkaniu (bardzo rzadko)
08.10 - wizyta u weterynarza ze względu na pogorszenie stanu, sedacja, spiłowanie ząbków
09.10 - kolejna wizyta u weterynarza, podanie kroplówki, świnka na obserwacji

Świnka generalnie nic nie je. Od wczoraj, zgodnie z zaleceniem lekarza, podajemy jej "gerberki". Świnka dosyć mocno schudła, na łapkach zdziera się jej skórka, siedzi tylko w domku i zero reakcji. W związku z tym mam pytanie czy taka kroplówka może pomóc? Jeśli świnka nie zacznie jeść, to czy jest sens, aby dalej się męczyła? Bardzo proszę o pomoc lub ewentualnie wskazanie co jeszcze można zrobić. Weterynarz powiedział, że nie jest fatalnie, ale daleko jej do stanu idealnego. Stwierdził również, że jeśli się nie poprawi jej stan w ciągu dwóch dni, to istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba będzie ją uśpić. Bardzo chcielibyśmy tego z dziewczyną uniknąć, bo już 4 lata nam towarzyszy i trudno się ot tak pożegnać tym bardziej, że 26.09 radośnie sobie pomykała po mieszkaniu, a dzień później taka choroba. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: choroba świnki

Postautor: nugatka » 9 października 2012, 13:34

Skąd jesteś? Czy to jest weterynarz, który zna się na gryzoniach? Jaka jest diagnoza? Gerberki sa dla świnki bezwartościowe (ale lepiej żeby cokolwiek zjadła niż nic), lepiej mielić granulat z karmy, zalać letnią wodą i tym karmić świnkę, albo zakupić karmę ratunkową.


spoli2003
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 października 2012, 11:52
Kontaktowanie:

Re: choroba świnki

Postautor: spoli2003 » 9 października 2012, 13:44

nugatka pisze:Skąd jesteś? Czy to jest weterynarz, który zna się na gryzoniach? Jaka jest diagnoza? Gerberki sa dla świnki bezwartościowe (ale lepiej żeby cokolwiek zjadła niż nic), lepiej mielić granulat z karmy, zalać letnią wodą i tym karmić świnkę, albo zakupić karmę ratunkową.


Jestem z Katowic. Vet polecany na forum, podobno zna się na robocie, choć ja mam takie wrażenie, że nie za bardzo wie co z nią jest. Proszę o info jaką karmę ratunkową kupić? Koszty nie grają roli. Najważniejsze, żeby nasza przyjaciółka doszła do siebie.


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: choroba świnki

Postautor: nugatka » 9 października 2012, 17:03

Na innym forum doradziłam Ci lekarza z Chorzowa. A karma ratunkowa to np. ta: http://www.swiat4lap.pl/rodicare-instan ... ?cPath=59; tu mniejsza ilość: http://www.swiat4lap.pl/rodicare-instan ... l?cPath=59


spoli2003
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 października 2012, 11:52
Kontaktowanie:

Re: choroba świnki

Postautor: spoli2003 » 9 października 2012, 17:07

Dzisiaj o 18:30 jestem umówiony w klinice w Chorzowie poleconej przez DanBea`e. Jedziemy tam i zobaczymy co powie. DanBea naprawdę podniosła na duchu.


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: choroba świnki

Postautor: nugatka » 9 października 2012, 17:13

Trzymam kciuki! Ważna jest trafna diagnoza. Przy okazji możesz zapytać o karmy ratunkowe, może coś mają, albo polecą chociaż.


spoli2003
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 9 października 2012, 11:52
Kontaktowanie:

Re: choroba świnki

Postautor: spoli2003 » 10 października 2012, 11:29

Niestety Ganja wczoraj musiała odejść...


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: choroba świnki

Postautor: nugatka » 10 października 2012, 19:17

Bardzo mi przykro. Trzymaj się!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas